Астрономи виявили три потенційні суперземлі навколо найближчої зірки

Британські астрономи виявили три суперземлі навколо карликової зірки HD 48498, розташованої приблизно за 55 світлових років від Землі. Суперземлями називають планети, розміри яких знаходяться між розмірами Землі та Нептуна — з їхньою допомогою астрономи сподіваються зрозуміти, де проходить межа між кам'янистими й газовими планетами. Найвіддаленіша з відкритих суперземель знаходиться в зоні, потенційно придатній для життя, тобто в області навколо зірки, де умови можуть дозволяти існування рідкої води на поверхні планети. Якщо цей факт буде підтверджено, це підвищить ймовірність того, що життя є поширеним явищем у Всесвіті. Результати відкриття опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Художнє зображення планетарної системи HD48948

Художнє зображення планетарної системи HD48948

Чому це відкриття важливе?

Суперземлі масами від 5 до 11 мас Землі, були відкрити методом радіальних швидкостей, який дозволяє виявити тонкі зміни у русі зірки, викликані планетами, що обертаються навколо них. Періоди їхнього обертання навколо зірки оцінюють в 7, 38, та 151 земних діб.

Відкриття трійки суперземель стало можливим завдяки аналізу даних накопичених за десятки років роботи спостережної програми HARPS-N Rocky Planet Search. Вчені вважають, що близькість зірки до Землі та можливість спостерігати найдальшу суперземлю, що може мати рідку воду на поверхні, роблять цю систему перспективною для майбутніх висококонтрастних зображень за допомогою великих наземних та космічних телескопів, з метою детального дослідження атмосфери планети та пошуку ознак можливого життя.

Це відкриття підкреслює важливість тривалих спостережень та допоможе краще зрозуміти еволюцію планетарних систем та потенційні умови для існування життя за межами нашої Сонячної системи.