Астероїд розміром з автівку пролетів на рекордно короткій відстані від Землі

Паломарська обсерваторія зафіксувала астероїд розміром від 3 до 6 метрів, який 16 серпня наблизився до Землі на найменшу можливу відстань. Через цей маневр гравітація планети змінила його орбіту. Вчені змогли побачити об’єкт вже після того, як він віддалився, повідомляється на сайті Каліфорнійського технологічного університету.

Що сталося?

Астероїд 2020 QG пройшов на відстані 2950 кілометрів над поверхнею Землі — на цій висоті знаходяться орбіти багатьох супутників. Таким чином, він став найближчим серед усіх астероїдів, які наближалися до планети, але не падали на неї. Попередній рекорд належав астероїду 2011 CQ1, який у 2011 році пройшов на майже вдвічі більшій відстані від Землі. Астероїд 2020 QG рухався зі швидкістю 44400 кілометрів на годину. Гравітація планети змінила його орбіту після наближення.

А якби він впав на Землю?

Астрономи оцінили його розміри у 3-6 метрів. Навіть якщо 2020 QG впав би на Землю, він би просто згорів у верхніх шарах атмосфери, не заподіявши шкоди. Втім, його поява стала для вчених раптовою. Паломарська обсерваторія змогла зафіксувати цей астероїд через шість годин після його наближення. Усе через те, що об’єкт рухався у напрямку від Сонця, що ускладнювало спостереження за ним.

Як взагалі відслідковують астероїди?

Астрономічне обстеження Zwicky Transient Facility використовує апаратуру Паломарської обсерваторії для того, щоб фіксувати рухомі об’єкти, у тому числі й астероїди. З його допомогою вчені щоночі сканують небо Північної півкулі, створюючи близько 100 тисяч зображень. Астероїди виглядають на них, наче лінії, адже рухаються з великою швидкістю. Комп’ютерний алгоритм сортує зображення та віддає найперспективніші з них спостерігачам.

Той факт, що астрономи помітили астероїд вже після його наближення, говорить про необхідність ретельного обстеження неба.