Археолог-аматор знайшов давньоримську маску у Румунії

Археолог-любитель віднайшов на півдні Румунії залізну маску, вік якої оцінили в 1 700-1 800 років. Імовірно, вона належала давньоримському військовому, зазначає видання Heritage Daily.

Давньоримська маска з Румунії. Gorj County Museum

Давньоримська маска з Румунії. Gorj County Museum

Як знайшли маску?

У Румунії потрібно мати спеціальний дозвіл від поліції на металодетектор, а у випадку знаходження ним цінних речей, старших за 100 років, необхідно протягом трьох днів повідомити про це місцеву владу, за що можна отримати від 30 до 45 відсотків від вартості знахідки. Тож археолог-аматор Бетей Віорел (Betej Viorel) саме так і зробив, коли натрапив на дуже стару на вигляд металеву маску у землі на південному заході Румунії.

Кому вона належала?

Маска добре збереглася, якщо не зважати на корозію внаслідок тривалого впливу кисню та води у ґрунті. Фахівці датували її приблизно II-III століттям нашої ери, коли на території Румунії розташовувалася провінція Римської імперії Дакія. Творець маски попіклувався, щоб зробити на ній отвори для очей і рота, а також ніздрі, щоб дихати. Припускають, її носив військовий, що служив у римському форті Бумбешті-Жіу або десь неподалік. Знахідку планують реставрувати та після опису розмістити у місцевому музеї.