Антибіотики допомогли відновитися пошкодженому серцю свиней після інфаркту

Досліди на свинях показали, що комбінація двох поширених антибіотиків може бути ефективною для відновлення пошкодженого серця, як-от після інфаркту, який зазвичай назавжди пошкоджує орган. Дія препаратів виявилася обумовленою їхньою здатністю блокувати сполуки, що перешкоджають розмноженню клітин серця навіть після травмування. Якщо наступні досліди будуть так само обнадійливими, лікування можуть почати тестувати на людях. Результати опубліковані у журналі Nature Cardiovascular Research.

Unsplash

Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Яким чином антибіотики виявилися дієві проти серцевих порушень?

Дослідники звернули увагу на дослідження на мишах, які вказали, що це сполуки Meis1 та Hoxb13 відповідальні за нездатність серцевого м'яза відновитися після пошкодження. Тож науковці вирішили знайти препарати, які націлюватимуться на ці дві молекули. Для цього вони за допомогою комп'ютерних програм проаналізували базу даних усіх офіційно схвалених ліків у США. Так вони вийшли на антибіотики паромоміцин та неоміцин. Вони не лише зв'язуються з цільовими сполуками, а й показали можливість сприяти поділу м'язових клітин серця пацюків.

Випробування антибіотиків на живих тваринах із пошкодженим серцем провели на свинях, що більш схожі на людей, ніж гризуни. Протягом п'яти тижнів сімом тваринам вводили внутрішньовенно комбінацію двох антибіотиків, тоді як іншим сімом — просто фізрозчин. У результаті в лікованих свиней пошкодження серця стали наполовину меншими, ніж у нелікованих, а маркер поділу клітин у їхньому серці мав у 25 разів вищі рівні. Те, що препарати вже добре вивчені та поширені, має прискорити їхнє перепрофілювання за умови позитивних подальших результатів тестувань.

  • Відновитися серцю, наприклад, після операцій, може допомогти і гідрогелевий спрей. Він захистив серце тварин від утворення небезпечних спайок після оперативного втручання.