Алгоритм штучного інтелекту визначив стать людей за сканами мозку

Алгоритм штучного інтелекту розпізнав стать людей винятково за зображеннями їхнього сканованого на томографі мозку. Якщо науковцям вдасться виявити ознаки, за якими комп'ютер визначив стать за мозком, то можливо, що вони знайдуть і пояснення, чому схильність до різних психічних захворювань та порушень часто залежить від статі. Про програму розповідає New Scientist. Стаття вчених вийшла у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

MEHAU KULYK / SCIENCE PHOTO LIBRARY / Getty Images

MEHAU KULYK / SCIENCE PHOTO LIBRARY / Getty Images


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як впорався алгоритм?

Вчені Стенфордського університету спочатку натренували алгоритм штучного інтелекту, показавши йому скани 1 000 чоловіків і жінок, і вказавши стать кожного з них. Відтак представили йому базу даних ще одних зображень мозку тих же людей, але вже без міток щодо статі. І в цьому випадку алгоритм уже сам зміг із точністю 90 відсотків визначити стать людини. Щоб додатково перевірити можливості програми, вчені запропонували їй визначити стать ще близько 400 людей подібного віку вже з інших баз даних. І штучний інтелект показав схожі результати у точності розпізнавання мозку жінок від мозку чоловіків.

Ділянками мозку, які найбільше допомагали алгоритму визначати стать, були мережа пасивного режиму роботи мозку, яка активна при зануренні людини в себе й відпочинку, а також — смугасте тіло та лімбічна система, які залучені до навчання та винагород. Поки що вчені не знають, чим зумовлені відмінності у цих ділянках між статями — гормональними відмінностями або ж соціокультурними.

  • Інший алгоритм виявився здатним розпізнавати расову приналежність людини за рентгенологічними знімками. І вчені поки не знають, які параметри на рентгені можуть видати такі дані.