Алгоритм Google передбачив повені майже за тиждень до їхньої появи

Алгоритм на основі штучного інтелекту від Google передбачив повені за 4-6 днів у більш як 80 країнах. Причому точність не зменшилася навіть у таких регіонах, як Південна Америка і Африка, звідки зазвичай небагато спостережувальних даних, потрібних для прогнозування. Прогноз повеней у режимі реального часу можна побачити на сайті Flood Hub. Про алгоритм розповідає видання New Scientist із посиланням на статтю розробників, опубліковану на arXiv.

Застосунок FloodHub. Google

Застосунок FloodHub. Google

Як алгоритм прогнозує повені?

Системи раннього сповіщення про повені дозволяють істотно знизити смертність і економічні витрати на боротьбу з наслідками стихійного лиха. У 2018 році фахівці Google почали розробку системи прогнозування повеней на основі штучного інтелекту для Індії і Бангладешу, а з часом розширили список до 18 країн у Європі та Північній Америці, для яких алгоритм може робити прогнози. Утім, для ефективного прогнозування негоди потрібні тривалі спостереження і велика кількість даних про водойми, яких не вистачає, наприклад, з країн Південної Америки та Африки.

Нова модель, яку представили розробники, створює прогнози на основі даних не за окремими країнами, а за континентами, завдяки чому вдалося компенсувати нестачу даних з деяких регіонів. Flood Hub використовує різноманітні загальнодоступні джерела даних, як от дані Всесвітньої метеорологічної організації та супутникові знімки. Алгоритм поєднує гідрологічну модель, яка прогнозує кількість води, що протікає в річці, а також модель затоплення, яка прогнозує, які райони може затопити та наскільки сильно. Розробники сподіваються, що їхній винахід допоможе у боротьбі зі стихійними лихами, а також закликають дослідників і організації, які вивчають водойми, ділитися своїми дослідженнями для покращення моделі.

  • Раніше ми розповідали про штучний інтелект від DeepMind, який може передбачати дощ, причому точніше за традиційні підходи до прогнозування погоди.

👋 Підпишіться на наш телеграм-канал чи інстаграм та не пропускайте найцікавіше зі світу науки!