Як відновити втрачені зуби: питання щодо протезування та імплантації
Сьогодні відновити втрачений зуб можна не одним, а кількома способами. Нові зуби будуть міцними і виглядатимуть натурально. Які методи зубного ряду існують, в чому їх переваги та особливості, пояснили представники стоматологічної клініки Healthy Dent.
Проблема адентії (часткової чи повної відсутності зубів) в стоматології найчастіше вирішується двома способами: через встановлення протезів або імплантів. Результатом є повне відновлення цілісності й функціональності зубного ряду. Послуги з дентального протезування чи імплантації пропонують стоматології по всій Україні. За посиланням https://healthydent.ua/uk/uslugy/protezuvannya-zubiv можна перейти на сторінку київської клініки Healthy Dent, що пропонує різноманітні методи відновлення зубів.
Що таке протез зуба?
Протез у стоматології – це ортопедичний виріб, що встановлюється замість втраченого чи сильно пошкодженого зуба. Протези виготовляються в зуботехнічних лабораторіях з різноманітних матеріалів: металевих сплавів, кераміки, акрилу, діоксиду цирконію тощо. Детальніше можна подивитись за посиланням https://healthydent.ua/uk/uslugy/implantaciya-zubiv
Коли допоможе протезування зубів?
Найчастіше протезування зубів застосовується при:
- втраті одного чи кількох зубів;
- повній адентії;
- значній руйнації зуба, коли відновити його за допомогою пломбування неможливо;
- естетичних дефектах передніх зубів;
- атрофії кісткової тканини, що унеможливлює встановлення імплантів.
Які бувають протези для зубів?
Перш за все, ортопедичні конструкції відрізняються за типом встановлення і поділяються на знімні та незнімні. Найбільш поширеними є незнімні протези, що фіксуються стоматологом і не потребують зняття весь період використання.
Незнімне протезування зубів – види:
- коронка: одиночний протез, що використовується задля збереження і відновлення природного зуба чи заміни втраченого за допомогою імпланта. Найпоширенішими є керамічні, металокерамічні та цирконієві коронки;
- мостоподібна конструкція: суцільний протез з 2-5 коронок, що використовується для заміни 1-3 втрачених зубів. Міст зазвичай встановлюється на опорні зуби;
- вкладка: мікропротез, проміжний варіант між пломбою і коронкою. Дозволяє відновити сильно зруйновану коронку зуба, за умови збережених коренів. Вкладкою заповнюють об’єм втрачених зубних тканин, а фіксується протез в кореневих каналах;
- вінір: надтонка накладка на передню поверхню зуба. Вініри використовуються для усунення естетичних вад зубів: мікротріщин, невеличких сколів на емалі, діастем і трем (проміжків), коротких зубів тощо.
Знімне протезування
Знімне протезування зубів у Києві також користується попитом. Знімні протези пацієнт може самостійно виймати й встановлювати. Такі конструкції використовуються переважно при значній чи повній адентії, а також, коли є протипоказання до встановлення постійних протезів чи імплантів.
Найбільш затребувані знімні протези:
- пластинкові (акрилові) конструкції: суцільні протези, показані при частковій і повній адентії. Акриловий полімер – вдосконалений матеріал у порівнянні з «олдскульними» пластмасовими щелепами. Головна перевага акрилових протезів – бюджетність, недоліки – жорсткість і недовговічність;
- нейлонові протези: з гнучкою нейлоновою основою, тому більш комфортні у використанні. Можна виготовити протез під будь-яку форму адентії. Ортопедичний виріб фіксується за рахунок вакуумного ефекту чи прозорих кламерів (гачків);
- бюгельні протези: міцні, довговічні, зручні. Особливість конструкції – металева дуга (бюгель). Використовується виключно при неповній адентії, адже протез чіпляється за опорні зуби за допомогою гачків чи замків.
Скільки коштує поставити протез?
Ціна протезування визначається типом протезу і матеріалом, з якого він виготовлений. Найдешевшими є вироби з акрилу, але прослужать вони максимум 2-2,5 роки. З коронок і мостоподібних конструкцій найбільш бюджетними є металокерамічні протези. Вініри та цирконієві коронки – найдорожчі. Найбільш дорогими серед знімних конструкцій є бюгельні протези.
Що таке дентальна імплантація?
Імплантація – це найбільш повноцінне відновлення втраченого зуба серед всіх методів, що наразі існують в стоматології. В щелепну кістку пацієнта встановлюється титановий стрижень – імплантат, що замінює зубний корінь. Після приживлення на імплантат встановлюють перехідник-абатмент, а на нього – коронку. Така система повністю замінює втрачений зуб.
В чому переваги зубних імплантів?
Імплантація зубів набуває все більшої популярності серед пацієнтів, насамперед, завдяки вагомим перевагам:
- імплант естетично і функціонально повністю замінює відсутній зуб;
- імланти не потребують тривалої адаптації та спеціального догляду;
- сусідні зуби залишаються неушкодженими;
- штучний зуб розрахований на десятки років використання.
Яка буває імплантація?
Сучасні види дентальної імплантації:
- Двоетапна імплантація зубів. Проводиться в два етапи: спочатку встановлюється імплантат, а після приживлення – через 4-9 місяців встановлюється абатмент і коронка. Класичний спосіб є більш тривалим, але перевіреним і надійним.
- Одномоментна імплантація. Така імплантація зубів у Києві ще називається «моментальною» через те, що імплант і тимчасова коронка встановлюються одразу після видалення зуба. На конструкцію одразу можна давати помірне навантаження. А через 3-4 місяці тимчасова коронка замінюється постійною.
- Технологія All-on-4/ All-on-6. Унікальний метод встановлення повного протезу на кілька імплантів, що використовується при повній чи значній адентії. Показаний при відсутності 10-14 зубів на щелепі.
Яка ціна імплантації?
Ціна процедури, в першу чергу, визначається вартістю імплантів. Ціна одного імпланту, в залежності від виробника, становить 15-30 тис. грн. Більш витратним є протезування зубів за технологією All-on-4/ All-on-6 – від 190 тис. грн., адже використовується більша кількість імплантів.
Завдяки сучасним методам протезування та імплантації можна повністю відновити зубний ряд, навіть за умови повної адентії.