В індійських лісах відшукали новий вид рептилій. Це розфарбований леопардовий гекон

Sanjay Kumar & Avinash Ch

У 2017 році індійські дослідники відшукали яскравого гекона на півдні Індії. Тоді його вид визначили як Eublepharis hardwickii або східноіндійський леопардовий гекон. Однак нове дослідження змусило переглянути їхнє рішення. У філогенетичному аналізі, під час якого вчені намагалися відстежити еволюційну історію та спорідненість між видами леопардових геконів у роді Eublepharis, з'ясувалося, що знайдений гекон відноситься не до південної популяції східноіндійських леопардових геконів, а є окремим видом. З цим новим доповненням рід геконів Eublepharis тепер включає 7 видів, два з яких поділяє лише річка Брахмані.

Новий вид мешкає у сухих вічнозелених лісах, веде нічний спосіб життя та активно шукає поживи лісовими стежками. Завдовжки він становить 11,7 сантиметра. У таксономії гекон зайняв своє місце під видовим ім'ям Eublepharis pictus або просто «розфарбований леопардовий гекон».

Однак попри те, що цей вид може бути широко поширений у цьому регіоні, автори дослідження занепокоєні, що він може зникнути через надмірну зацікавленість ним з боку людей. Його ловлять на продаж як домашню тварину, а тому навіть у статті науковці уникали опису точного місця, де його можна знайти.