Спортивні травми — які бувають і як з ними впоратися

Спортивні травми — це часта проблема тих, хто займається спортом (особливо, якщо йдеться про професійних спортсменів). Будь-який спорт, пов'язаний із фізичною активністю, передбачає певну травмонебезпеку через великі навантаження на опорно-руховий апарат. Незалежно від того, займається людина командним видом спорту чи індивідуальним, передбачається виконання завдань, що відрізняються від стандартної активності. Це може бути швидкий біг, який вимагає маневреності, виконання трюків з демонстрацією максимальної розтяжки, постійні зіткнення з іншими гравцями, робота зі снарядами. Щоб займатися спортом на професійному рівні, потрібно постійно тренувати своє тіло — через це збільшується мобільність суглобів, розтягуються зв'язки, зростає вага завдяки збільшенню маси м'язів. До певного моменту ці зміни зміцнюють організм, проте при різкому збільшенні навантаження він може не впоратися. Так виникають травми, лікуванням яких займаються фахівці у галузі спортивної медицини. Лікування залежно від тяжкості може бути хірургічним та консервативним. На сайті https://anc.ua/ ви можете знайти безліч препаратів, які використовуються для лікування забитих місць, розтягувань та інших легких ушкоджень.


ℹ️ Ця публікація є рекламною, текст наданий рекламодавцем


Які бувають спортивні травми

Вони відрізняються не тільки від виду спортивної діяльності, але й від схильності конкретного організму. Велику роль відіграє власна рухливість, еластичність волокон, витривалість та компенсаторні можливості серцево-судинної та дихальної систем. Проте можна умовно поділити всі травми на кілька великих груп:

Ушкодження кісток та суглобів. Виникають через невдалі падіння, зіткнення та удари. За цих умов пошкоджена кінцівка змінює форму, може візуально стати коротшою або довшою. Характерний різкий біль і повна втрата її рухової активності. У важких випадках відбувається відкритий перелом — коли уламок кістки прориває шкіру.

Розтягнення та розриви. Відбуваються через надмірне розтягування м'язових волокон і зв'язок. Зазвичай це трапляється під час різкого руху, підгортанні ноги та інших подібних ситуаціях. Також супроводжуються болем та неможливістю поворухнути кінцівкою.

Забиті травми. Найлегший вид травми, якщо місцем зіткнення стають м'які тканини. Таке пошкодження небезпечне, якщо удар прийшовся у голову або ділянку грудей та живота.

Як лікують спортивні травми

У більшості випадків необхідно одразу ж звернутися до лікаря. Як долікарську допомогу використовують:

  • протизапальні мазі — найчастіше, «Диклофенак» (з його інструкцією ви можете ознайомитись за посиланням https://anc.ua/product/dyklofenak-natriyu);
  • холодний компрес;
  • іммобілізацію кінцівки шиною.

Далі фахівці проведуть діагностику, встановлять діагноз та призначать ефективне лікування.