Переваги та недоліки хмарних обчислень

У наш час хмарні сервіси стали невід’ємною частиною життя. Більшість людей користуються цифровими можливостями хмар, навіть самі того не підозрюючи. За посиланням https://www.softwareone.com/uk-ua/cloud-services представлені найпопулярніші сервіси, які допоможуть бізнесу. Спеціалісти SoftwareOne проконсультують та нададуть допомогу з впровадженням інновацій.

Переваги хмарних обчислень

Перш ніж звернутися до представників SoftwareOne, варто дізнатися, яку користь отримує бізнес від таких змін. Насамперед це економічна ефективність. Якщо раніше доводилося інвестувати в удосконалення локальної інфраструктури та фізичне обладнання, то зараз ці витрати в минулому. Крім того, економія досягається за рахунок:

  • зниження споживання електроенергії;
  • оренди приміщення (не доводиться думати про те, де розмістити сервери);
  • утримання спеціалістів з обслуговування обладнання;
  • покупки програмного забезпечення тощо.

Важливою перевагою є можливість практично безлімітного сховища. Компанії, яка стрімко розвивається, потрібні все нові потужності. Достатньо звернутися до постачальника послуг, щоби збільшити сховище чи додати продуктивності роботи.

Простий доступ до інформації — дуже важлива перевага. Кожен із членів команди, який має відповідний рівень доступу, може в будь-який момент скористатися послугами хмар. І неважливим буде тип пристрою чи його операційна система.

Резервне копіювання та відновлення — обов’язкова послуга, яка надається хмарними сервісами. Тобто власник інформації надійно захищений від втрати важливих даних чи інших форс-мажорних обставин.

Це лише незначна частина переваг, які отримує бізнес від застосування хмар. Насправді плюсів набагато більше, і значна частина їх відкривається під час безпосереднього застосування.

Чи є недоліки в хмарних сервісів?

Перехід до застосування хмар — це певний ризик. Він пов’язаний:

  • із нестачею досвіду та кадрів — можуть знадобитися додаткові витрати на навчання;
  • зі складністю міграції (краще виконати цю процедуру за допомогою професіоналів);
  • із технічними негараздами (навіть найвідоміші постачальники послуг періодично стикаються з такою проблемою, проте вона швидко та безболісно вирішується);
  • із питаннями безпеки (вона залежить не тільки від хмарного сервісу, але й від дій користувачів).

Отже, попри кілька незначних недоліків, хмари — майбутнє для бізнесу. Тільки використовуючи сучасні методи роботи, можна обійти конкурентів. Хмари пропонують низку інструментів, які допомагають удосконалити та оптимізувати більшість процесів.