Огляд умовних речень в англійській мові: типи, структури та використання
Багатьох людей, які вивчають англійську мову, лякають типи умовних речень, адже це одна з найскладніших тем в граматиці. Основна причина цьому — необхідність використовувати узгодження часів. Самостійно вивчити цю тему досить складно, тому головна рекомендація — звернутись за допомогою до спеціаліста. Знайти свого репетитора англійської мови легко, ви зможете скористатись відгуками, аби знайти найкращий для себе варіант на сайті пошуку фахівців Kabanchik.ua.
Умовні речення в англійській мові
Всього в англійській мові виділяють чотири варіанти умовних речень. Це нульовий, перший, другий та третій тип. Ще виокремлюють змішаний формат. Структура умовних речень при цьому досить проста, вона складається з двох частин:
- підрядне речення, в якому вказується умова;
- головне речення, яке демонструє, що саме станеться чи могло б відбутися після виконання умови.
Якщо говорити просто, то формула умовного речення виглядає наступним чином: «Якщо…, то…». Частини можуть змінюватись місцями, адже зміст при цьому залишатиметься незмінним.
Нульовий тип умовних речень
Це один з найпростіших варіантів, який досить легко зрозуміти навіть новачкам у вивченні іноземної мови. Використовуючи нульовий тип умовних речень, ми розповідаємо про події, що відбуваються постійно. Це стосується природних явищ, відомих фактів чи правил.
В обох частинах таких речень використовується простий теперішній час. Структура при цьому виглядає так: «If + Present Simple + Present Simple». Важливо запам’ятати, що в замість «If» також може використовувати слово «when».
Перший та другий тип умовних речень
Умовні речення 1 типу застосовуються у моменти, коли потрібно сповістити про реальну ситуацію, що відбудеться у майбутньому. Підрядна частина завжди формується у часі Present Simple, а у головній частині можуть використовуватися:
- Future Simple;
- спонукальний спосіб;
- модальні дієслова.
Якщо ви будете розглядати на умовні речення приклади, зможете побачити, що в деяких випадках слово «If» змінюється на «unless». Такий формат використовується у моменті, коли потрібно сформулювати фразу на основі словосполучення «якщо не».
Умовні речення 2 типу — це те, що потрібно використовувати, якщо ви хочете описати нереальні події, що відбуваються сьогодні. Наприклад: «Якби ти одружився з Джесікою, міг би стати щасливим». Структура досить проста — Past Simple у підрядній частині, та модальні дієслова would/might/could + дієслово у головній.
Третій та змішаний тип умовних речень
Якщо ви хочете виразити свій жаль про втрачену можливість, варто використовувати умовні речення 3 типу. Їх структура є найскладнішою:
- підрядна частина — Past Perfect;
- головна частина — would/could have + дієслово у третій формі.
Змішані умовні речення в англійській мові існують двох типів. Вони відрізняються часом, в якому буде формуватись умова. У першому випадку це Past Perfect, а в другому — Past Simple.
Не переймайтесь, якщо ви не можете одразу запам’ятати всі правила. При постійній практиці умовні речення стануть для вас однією з найпростіших тем.